• +90 (342) 317 1548

                                                 AZERBAYCAN TEKNİK ÜNİVERSİTESİ

Bologna Kriterleri çerçevesinde eğitim veren Azerbaycan Teknik Üniversitesi’nin köklü tarihi 1950 yılına kadar uzanmaktadır. 26 akademik alanda 70 farklı ihtisas branşında eğitim programlarına sahip olan Azerbaycan Teknik Üniversitesi Bölümleri, uluslararası standartlar kapsamında yüksek düzeyli eğitim vermektedir.

Birçok yabancı ülkede bulunan yükseköğretim kurumlarıyla işbirliği içine girerek yurtdışı ilişkilerini de güçlendiren Azerbaycan Teknik Üniversitesi elektrik mühendisliği, elektronik mühendisliği, haberleşme mühendisliği ve daha birçok farklı alanda uzmanlar yetiştirmeye devam etmektedir.

Uluslararası kuruluşlara tam üyeliği de bulunan Azerbaycan Teknik Üniversitesi, sayısı 6 bini aşan öğrencileri ile oldukça geniş bir ailedir. Azerbaycan Teknik Üniversitesi elektronik mühendisliği, haberleşme mühendisliği ve elektrik mühendisliği gibi bölümlerde yüksek lisans yapma fırsatı da sunmaktadır. Sayısı 700 binin üzerinde olan akademik yayına sahip olan bir kütüphanesi de bulunan üniversite, öğrencilerine ve öğretim görevlilerin bu zengin içerikten internet kullanarak da faydalanma imkanı sağlamaktadır.

 

BÖLÜMLER

  1.  Metallurgy Engineering

  2.  Mechanical Engineering